Sexuální zneužívání

Sexuální zneužívání dětí netolerujeme!!!

Galerie

šipka Obrazy běsů i krásy (12/2008)

Často je těžké sdělit slovy co prožívám. Mnohdy je těžké něco z mých prožitků pustit ven. Mívám pocit, že jsem sama na celém světě a nikdo mně nemůže pochopit. Chci to vykřičet do světa, ale nejde to. V takových chvílích beru do ruky tužku či pastelky – uvědomuji si, že je to zcela automatické a neplánované – a kreslím. Nemyslím na to, co vznikne, prostě jen se snažím vyjádřit to, co se odehrává uvnitř mne.

dokument Básně o naději (01/2009)

 

dokument Citáty z umělecké tvorby (01/2009)

 

——————————————————————————————————

„Art Not Violence“

Dolls Dolls

Reprinted with permission from www.womenshealthmatters.ca (c)2000-2008. Women’s College Hospital

šipka Womenshealthmatters.ca

Torontský projekt „Art Not Violence“ (Umění – nikoliv Násilí) vznikl ve spolupráci Women’s College Hospital, Women’s College Research Institute a University of Toronto. Cílem projektu bylo upozornit na násilí páchané na ženách a dětech a zároveň na nutnost nalézat účinná opatření v boji proti němu.

V rámci tohoto projektu vznikla unikátní kolekce výtvarných prací vytvořených na Women’s College Hospital v rámci arteterapeutického programu pro ženy, jež se staly obětí sexuálního útoku, domácího násilí a programu pro ženy se zkušeností zneužívání v dětství (Sexual Assault and Domestic Violence Care Centre, the Women Recovering from Abuse Program (WRAP), Trauma Therapy Program).

Kolekci výtvarných prací klientek těchto programů si můžete prohlédnout zde. Na stránkách projektu je rovněž možné přečíst si rozhovor s arteterapeutkou Eva-Marie Stern, která se ženami v těchto programech pracuje a která se rovněž podílela na projektu „Art Not Violence“.

Tato úvodní série výtvarných prací zároveň otevírá Galerii, ve které se budou pravidelně objevovat podobné odkazy na různá umělecká díla, které tematizují problematiku násilí a sexuálního zneužívání. Tento prostor je samozřejmě plně otevřen rovněž pro vaše výtvarná, literární či hudební díla, takže pokud je chcete v Galerii sdílet, neváhejte a kontaktujte nás, rádi je zde uveřejníme.

lp