zneužívání

Prostor pro vzájemnou pomoc a léčbu.

Re: zneužívání

Příspěvekod Verča » pon 13. črc 2009 18:17:13

Ahoj amazing,

rozhodně jsem se tě nechtěla dotknout. z tvé zprávy jsem měla pocit, že stojíš o to mít se svou matku (slovo maminka nebudu používat, viditelně se ti nelíbí ;) ) bližší vztah, ale možná jsem to špatně pochopila.
máš v sobě hodně bolesti, jen jsem se tě snažila podpořit, viditelně jsem tě spíš rozzuřila. To se někdy ve virtuální konverzaci bohužel stáva.
Nicméně nic to nemění na mém názoru, že každá matka své dítě ve svém srdci vroucně miluje, i když někdy je ta láska zastřena spoustou bolesti a nenávisti, která se za celý život nastřádá v takovém měřítku, že na lásku není vidět, natož ji cítit. a každé dítě touží po lásce svých rodičů, ať jsou jacíkoliv.

Ať je to u tebe tak či jinak, přeji mnoho sil.

Verča
Verča

Příspěvekod amazing » pon 13. črc 2009 19:52:09

Verča,
Moc jse omlouvam ,ze jsem jednala tak prudce.Jsem asi prilis precitlivela...a mas taky pravdu ze mamu mam moc rada ale zaroven i nenavidim.Chtela bych aby me mela rada ale kdyby se aspon snazila,ale ona ne...proste to nejde.I kdyz jsem se ja moc krat snazila ,ustupovala a zapominala a odpoustela ona me pokazdy zadupala na sami dno!Bohuzel neverim ze moje matka ke me chova lasku ona srdce nema,tako jako nema svedomi a vidi jen sama sebe...proste pro ni plati: "já já já jenom JÁ!!!"
Kazdopadne Ti dekuji za povzbuzujici slova...a virtualni pisani je nekdy velka nevyhoda, clovek musi nekdy cist i mezi radky ;)
amazing

Příspěvekod Verča » stř 15. črc 2009 17:30:07

V pořádku, nemusíš se omlouvat za to, co cítíš.
Každopádně vztahy s matkami jsou komplikované a v případě incestu o to více. Je to téma k dlouhodobé psychoterapii a pokud s tím chceš něco dělat, doporučuji vyhledat příslušného odborníka.

Hodně odvahy a sil

Verča
Verča

Příspěvekod ivka » čtv 23. črc 2009 21:17:02

Dobrý večer:)
je mi hrozně. Napadá mě,jestli se toho všeho někdy zbavím...pocitů,myšlenek,vzpomínek,pocitů viny...jestli mě bude po celý život překvapovat,že občas necítím svoje tělo,že se nemůžu pohnout...asi to znáte. Vzpomínky se vracejí a slůvko "kdyby" mě hrozně pronásleduje. Ach jo:(
A když to už všechno překonám nebo smířím nebo co ještě...až budu stará,unesu samotu? Protože já vím,že nejsem schopná mít dítě a....
Ježiši,já toho nechám,patlám se v sebelítosti. Ale já už to nechci,fakt ne:( :(
ivka

Příspěvekod katy » pát 24. črc 2009 16:56:06

ahoj ivko,
uplne te chapu... nemuzu ti slibit, ze to nekdy bude uplne dobry. ale lip sna bude, co myslis? nevim, jak u tebe, ale u me to funguje ve vlnach - chvili je lip, chvili hur. taky me prepadaji desne uzkosti, paniky, desy, hnusy... byva to vazne tezky, doslova na rakev. ale ono bude lip, ver tomu. ten hajzl ti neznici uplne cely zivot, vsechno co mas.
mas treba nejaka kamaradky, nekoho, komu vicemene veris, s kym je ti dobre? takovi lide jsou zapotrebi. prala bych ti, abys nekoho takoveho mela. napis, pis, pis, pis, hlavne at nejsi sama. ani v budoucnu nebudes sama. a kdyby to tak vypadalo, napis a treba neco vymyslime.
hodne moc sil
katy

Příspěvekod ivka » sob 25. črc 2009 19:55:02

Ahoj katy:)

děkuju moc,žes napsala.U mě je to taky hodně střídavýa teď zrovna hodně blbý :( Navíc se mi vrátily vzpomínky...na něco,co mělo zůstat zapomenuto. Je to hrozně těžký a večery jsou nejhorší:( Doufám,že to přejde,ale teď to moc nezvládám. Je to hodně silný.Ty pocity,vzpomínky,sebenenávist,strach,stud...všichni to asi znají. Moc nevím,jak se toho zbavit.Jak zase zapomenout? Já s tím nechci žít.Je pravda,že někdy to jde,ale teď je všechno černý a příjde mi,že už to nikdy nepůjde.
Já se ale jenom pořád lituju,tak se omlouvám za tyhle řeči.Chtěla bych strašně moc napsat něco povzbudivého,ale nejde to:(
Děkuju moc,že to můžu aspoň někam napsat. Přeju hezké dny a sluníčko i v duši:) I.
ivka

Příspěvekod katy » ned 26. črc 2009 8:12:04

to ivka,
ahojky, vsichni vime, jake to je. pis sem kdykoli chces, klidne nekolikrat denne, od toho to tu je a sdilena bolest - polovicni bolest. rikam si, jestli mas v okoli nekoho, komu se muzes nejak sverit, kdo te utesi, obejme, alespon trochu pochopi? tyhle veci pomahaji. kdybys byla z prahy a okoli, muzeme treba nekdy zajit do cajovny, kdyz budes mit chut.
hodne lidi rikava, ze tohle se neda jen tak vytesnit, ze to chce "nejak" resit. ja osobne jsem ale jeste nepoznala "odbornika", ktery by to umel. ale nekteri terapeuti mozna umi dobre provazet, kdyz uz nic jinyho. kontakt na nikoho dobryho ti nedam, jedina pani, kterou jsem znala, odesla do duchodu :?
drz se, bude lip, uvidis. spoji se k tomu cely vesmir:) muzeme si treba psat pres maily, kdybys chtela. ted je venku pekne, treba by ti pomohlo sednout si jen tak nekam do parku, na travu a snazit se nejak byt - se sebou, s prirodou, ktera je vzdycky dobra...
hodne sil a zase se ozvi
katy

Příspěvekod ivka » pon 27. črc 2009 11:45:46

Katy ahoj:)
moc děkuju za to,že si se mnou píšeš.Nějak si poslední dobou příjdu strašně sama,ikdyž mám kolem sebe lidi. Vůbec mi je poslední dobou nějak blbě.Doufám,že to přejde a bude aspoň trochu líp. Teď mám týden dovolenou,tak se trochu děsím toho volného času.Ale vzala jsem si z útulku malé štěňátko,tak se o něj starám:)
Vzpomínky ještě nezmizely.Hrozně moc mě to ubíjí a ničí.Nějak mi pořád nejde se s tím vším vyrovnat. A teď jsem si vzpomněla na něco,co mě děsí a za co se tak strašně stydím.Příjde mi,že to nikdy nikomu nemůžu říct:( A to je to nejhorší.
A jak se daří tobě? Zvládáš? Jak trávíš dny? Měj se moc krásně a sluníčkově:)
ivka

Příspěvekod ivka » pon 27. črc 2009 12:43:27

Ahoj všem,jsem sama doma je mi zle.Vyplavují se vzpomínky,takový útržky a je mi z toho blbě.Musím se nějak zabavit,vím to,něco dělat,ale prostě to nejde.Příjde mi,že se z toho nikdy nevyhrabu:( Vzpomínám na tátu,bráchu,mámu. Nemám s nikým kontakt..protože nechtějí. Prý jsem jim zničila život.Tím,že jsem to řekla,tím,že otce odsoudili,ale hlavně asi tím,že jsem. Kdybych to mohla vrátit všechno zpátky. Omlouvám se všem,omlouvám se celé mojí rodině.Kéž by mi někdy odpustili.
Pochopí mě někdy moje máma? Jindy mi to je jedno..vím,že je lepší se s nimi nestýkat a žít si svým vlastním životem.Ale mě ta máma tak moc chybí. Ach jo.
Ať už tyhle blbý nálady přejdou a je mi zase trochu líp.
Katy,mám pár lidí,kteří mě obejmou,jsou se mnou,ale ... Nedokážu být sama se sebou,s minulostí ani s přítomností.Všechno to nějak splývá a já nevím,kdo jsem,proč jsem. A budoucnost?Té se děsím. Ježiši,já jsem tak pitomá a sebelítostivá.Moc se všem omlouvám!Je mi teď poslední dny blbě,ale snad bude líp.Tak se nezlobte,že to tady zaplavuju sebelítostivýma řečičkama. Jen nevím,komu to teď mám říct.
ivka

Příspěvekod ivka » pát 31. črc 2009 10:18:38

Tak snad jsem všechny neodradila od psaní. Jestli jo,tak se omlouvám!:( I.
ivka

PředchozíDalší

Zpět na Podpora