zneužívání

Prostor pro vzájemnou pomoc a léčbu.

Re: zneužívání

Příspěvekod katy » sob 01. srp 2009 9:30:46

to ivka:
ahojky, promin, ze se ozyvam az ted. pres tyden jsem v praci a tak to v tydnu nejak nestiham:/
uplne te chapu a myslim, ze ne jen ja, ale chapaly by te vsechny holky, kterym se stalo a delo neco podobneho. za nic z toho nemuzes a mas plny pravo citit vsechen ten des, hnus, strach, odpor... stydis se za neco, je ti z neceho trapne? to me taky... taky mam pocit, ze to nikdy nikomu nepovim. treba to skutecne nikomu nepovime, ale je to jen jedna z mnoha nasich vzpominek. treba ty jine pujdou trochu sdelit, vypsat, aby se ti ulevilo... ale vim, ze mluvit o tom je hrozne tezky. dej tomu cas. mozna uz jsi taky zjistila, ze casem se spousta veci meni, treba i dozravame a tak jednou bude mozne to, co si ted neumime predstavit.
ono to pujde, bude lip! zkousej to porad dal, prosim. uvidis, ze se ti to jednou vyplati. ani ja neumim byt kolikrat sama se sebou. ale nekdy to jde, nebo ne? jestli to jde alespon nekdy, jestli ti alespon nekdy je fajn, bude se to zlepsovat, vazne:)!! najdi si neco, co ti bude davat smysl zivota. neupinej se jen na rodinu, ktera te asi moc nepodrzi... chapu, ze je ti z toho smutno, je to hrozne smutny... kez by tva rodina zmoudrela, prohlidla...
jee, mas stenatko? tak to mas co delat, vid:) pamatuju si, kdyz nas pes byl stene. to bylo desny, pomalu horsi nez starat se o lidske mimco:) jinak ja jsem pres tyden v praci, takze shon, stres, nestihacka. alespon vikendy jsou klidne, diky za ne:)
kdyz pisnes jeste o vikendu, o vikendu jeste odpovim:)
drrrz se
katy

Příspěvekod ivka » ned 02. srp 2009 21:19:08

Katy ahoj:)
díky moc za to,cos napsala. Asi máš pravdu.Jen je někdy hrozně těžký ty pocity unést. Je to strašně silný a těžký. Chodím na terapii,ale ani tam mi to nešlo. Je to teď lepší,ale je mi pořád tak nějak divně. Ani nevím jak.Raději na to nechci myslet. Měla jsem teď týden dovolené,tak jsem měla spoustu volnýho času,což mi nedělá moc dobře. V úterý jdu zase do práce,tak budu muset myslet i na jiné věci. Nevím jen,jestli zvládnu být mezi lidma. Nějak tápu ve vztazích,nerozumím druhejm. Já si pořád stěžuju,promiň.
A jak se máš ty? Já moc neumím navazovat konverzaci,tak se omlouvám,jestli mám blbý otázky apod. Ale moc děkuju za podporu,jsi hodná!:) Doufám,žes měla hezký víkend a přeju klidnou noc. I.
ivka

Příspěvekod katy* » pon 03. srp 2009 17:28:15

ahojky ivko,
nejsem prihlasena, tak pisu takhle neprihlasena, snad se to dobre odesle.
ja te uplne chapu - znam to, taky neni kolikrat, mozna vetsinou, nejlip, ve vsem tapu, ze vseho je mi zle, desne... nejhorsi jsou ty pocity uzkosti, hnusu, desu... ten neidentifikovan strach a tak... zivot umi byt pekne slozity. ale nastesti obcas vysvitne i slunce a je fajn, uzivam si vse kolem, vsechno co funguje a jsem za to vdecna. pro tyhle chvile a jeste lepsi chvile, ktere nas cekaji, asi stoji za to se snazit a zit, i kdyz je to kolikrat na provaz... njn...
mit moc casu vazne neni dobre. premyslet "o nesmrtelnosti chrousta" je nejhorsi. udelala sis alespon nejaky pekny den, delala jsi neco, co mas rada, co te bavi? mam na mysli treba s knizkou na trave, s nekym s kym je ti fajn v cajovne apod. - neco, co je tvym balzamem na dusi.
v praci to urcite zvladnes, neboj se. anebo se boj, ale nenech ten strach, aby te pohltil. me pomaha uvedomit si pocit, ktery prave citim, pravidelne zhluboka dychat, soustredit se na ten dech, na ten pocit aniz bych ho hodnotila, uvedomit si co se za nim vsechno skryva, kde v tele ho citim a kolikrat to vazne pomuze. treba to alespon jednou pomuze i tobe, to by bylo fajn:)
vikend jsem mela vcelku fajnovy, diky za optani. muzu se zeptat, odkud zhruba jsi, jestli jsem se uz neptala? jsem hrozna skleroza, tak se kdyztak omlouvam. napadlo me, ze kdybys byla z phy nebo okoli, mohly bysme podniknout nejakou cajku nebo tak neco, kdybys mela chut:)
netrap se vsim, s lidmi to ma slozite vetsina z nas. ale dulezite je, ze se alespon obcas dari:) to znamena, ze se to bude jen a jen zlepsovat:)
hodne sil! a pisni zase:)
katy*

Příspěvekod ivka » úte 04. srp 2009 7:57:38

Ahoj Katy:)

strašně moc děkuju za podporu..za to,co píšeš. Pomohlo mi to a nějak vím,že máš pravdu,jen je těžký si to říct sama. Nějak to ještě neumím. Tak děkuju moc:)
Dneska jdu po týdnu do práce.Tak trochu se těším a tak trochu bojím. Ale nechávám to být,ono to nějak dopadne. Nechci si v hlavě vytvářet katastrofické scénáře. Ten týden volna trochu i pomohl,odpočinula jsem si. Byly i hezký chvilky.Hlavně s pejskem.Je to pěknej raubíř,ale je zlatej:) Taky ráda fotím,tak jsem chvíli i fotila.Sice se moc fotek nepovedlo,ale něco jo. Ale jako by chodím pořád s nějakým stínem. Pořád se mě to drží a já někdy fakt nevím.
A kde pracuješ ty Katy? Teda jestli se blbě neptám,nemusíš odpovídat,to je jasný:)
Jsem z Prahy.Teda spíš teď bydlím v Praze. Asi 2 roky. Jinak jsem ze severu. Praha je strašně veliká,teda mě aspoň příjde a někdy to je fakt síla,ty lidi. Ale na druhou stranu ta anonimita je tady větší než na malém městě,tak to je fajn.Nevím,jestli jsem to napsala srozumitelně,tak se kdyžtak omlouvám. Na čaj bych šla moc ráda.Ale nevím,jestli bych to zvládla.Já neumím moc komunikovat s lidmi a strašně málo toho namluvím. Tak nevím. Jsem pako.
A co baví tebe? :)
Měj se krásně a moc děkuju! I.
ivka

Příspěvekod ivka » úte 04. srp 2009 7:59:28

Omlouvám se za chyby..např. anonymita. Když píšu moc nepřemýšlím nad pravopisem. I.
ivka

Příspěvekod katy » úte 04. srp 2009 17:08:34

ahojky ivko,
navrhuju psat si spis mailiky, co ty na to? kdyztak mi pisni na mail: stigmatized.mind@seznam.cz
jestli nechces, nemusime se videt, je to na tobe. ja jsem taky desne nenormalni, po rukou jizvy od sebeposkozovani, taky nekdy nemluvim... ale tak muzeme spolecne mlcet - chapeme se, tak proc by ne. casto rada s nekym jen tak mlcim, pozoruju stromy nebo spolecne poslouchame hudbu v cajovne... i to je fajn:)
a jak to dnes probehlo v praci? snad i pres tve obavy v pohode a treba jsi i vypadla z obcasneho domaciho stereotypu. jinak neco vic o mne ti napisu pak spis do mailiku, oki? nemam dobry pocit z toho, ze to tu muze vpodstate kdokoli precist. v mailiku rada pisnu vic, abys me taky i virtualne mohla lip poznat:)
a treba se budu tesit i nekdy na videnou:)
pisni, az budes mit chut, tesim se na tve psani. je fajn vedet, ze je nas vic nenormalnim, s temi pocity, stiny, desy, nejistotou a tak... hned si pak clovek pripada ne tak nenormalne ojedinely:)
hezky zbytek dne

a na chyby se vykasli, delame je vsichni :P
katy

Příspěvekod amazing » čtv 20. srp 2009 7:20:26

Ahoj holky,

Jak ja vas chapu...me je nekdy uplne krasne ,tesim se ze zivota a pak zniceho nic...vsechno se zrouti...vspominky pridou a mam pocit ze to jsem ani nemohla ja zazit....neverim sama sobe,svim vspominkam ....pride mi to jako nejaky spatny sen....
Nejsem na tom tak spatne jak tu pisete...mam muze,milujiciho muze.Sex je dobry,ale ne casty...jsem se svim muze 13let....vi o me vsechno a chape me....vlastne on me dostal z naruce mich rodicu....moji matky-basmanky,ktera me nenavidi a otce ktery dela to co mu matka rekne.....
Nejvic se citim vinna za to ze jsem nerekla Ne.....matcinemu otcovy...ja neudelala nic aby se to nedelo....a moje matka taky nic neudelala...nechtela?...nevedela o tom?....nemam odvahu se ji na to zeptat i kdyz bych moc chtela....a taky mam strach z jeji odpovedi....

Katy-chtela jsem jit za odbornikem...ale co kdyz mi to nebude verit...co kdyz povi ze jsem jen precitlivela?....co kdyz se mi vysmeje,ze to nic neni.....co kdyz mi rekne ze to je moje chyba....a co bych rekla ja? jak bych zacala? Bojim sa ze zacnem plakat a udelam si ostudu...co kdyz moje vspominky nejsou pravda? co kdyz jsi to jen namyslim? Je to uz spoutu let....sama uz nevim co je pravda....Jak muzu jit prosit o pomoc,kdyz uz neverim ani sama sobe....?
Moc me mrzi ze me rodice nenavidi...nevim proc...vsechno co se jim nevydari davaji za vinu me...a pritom ja jim nikdy nic nevycitala,ani to ze me neochranili pred zvrhlim dedkem,ani ze mi nebyli na svatbe,ani ze mi nepridou zagratulovat ke svatku-protoze jsi to od nich nezaslouzim...Nenavidi me ze moje sestra ceka miminko a chlap se na ni vykaslal a ja ji rekla at nejde na potrat a ona nesla a ted ma kvuli me zniceny zivot!Nenavidi me ze ja jsem vydata a sestra ostala bez chlapa,nenavidi me ze mam byt auto a podnikam,protoze si pri ziju na vysokej nohe a sestra nema nic.Nenavidi me ze jdeme na dovolenou a moja sestra je doma....Ja miminko nemam a asi nikdy mit nebudu...
Prala bych si aby jsem prisla k nim a vsechnu moji bolest jem povipravela,vsechno ze sebe dostala.Jaky byl matcin otec,jaka byla na me matka a jaky jsou na me dnes..jak semnou pohrdaji a jak vsechno delam spatne....
Dokonce mam aj kamosku skterou se o tom bavim....rika ze se zbytecne trapim,ze oni jiny nebudou a trapim se jen ja sama....ale ji se to lehko rekne,kdyz se v noci nebudi ze spatnych snu...mam strach jen kdyz vidim matku prejet kolem me autem...ten pocit ponizeni....Co by se stalo kdybych ji rekla jaky jeji otec byl....verila by mi?.....anebo mohla o tom vedet?...anebo by rekla ze si za to muzu sama,lebo jsem nerekla NE!....Muj muz mi rika,ze by se nic nezmenilo tim,kdybych rekla ne....on by neprestal....ale co kdyby jo?!...nechala sjem si ja sama sobe ublizovat a ted vinim za to moji mamu ze nic neudelala...mozna mohla mozna ne...Ja sve rodice nenavidim a zaroven miluji..je to divne? dava to vlasne zmysl?Chtela bych aby me milovali aby me obejmuli i kdyz mi ublizili....Nedava to zmysl...sama nevim co chci....ach jo....

Naposledy oživil Anonymous v čtv 20. srp 2009 7:20:26
amazing

Předchozí

Zpět na Podpora